Zsidó András Norbert

Emlékezet

Kognitív és viselkedésdinamika műhelymunka

Attention (EN)

Cognitive research paper (EN)

Perceptual basis of learning (EN)

MA:

Számítógépes kísérlettervezés (Computer based research planning and design)

Szociálpszichológiai empirikus kutatások (Empirical research in social psychology)

KUTATÁS

Vajon a fenyegető ingereknek kitüntetett szerepe van az észlelési, figyelmi, és az emlékezeti folyamatokban? Esetleg csak néhány speciális, az evolúciós során „megtanul” jelre érzékeny a kognitív rendszerünk? És vajon a modern fenyegető ingerek is hozzáférést nyernek a tanulás és ontogenezis során ehhez a hálózathoz? Kutatásaim során különböző evolúciós és modern eredetű fenyegető ingerek kognitív teljesítményre gyakorolt hatását vizsgálom különböző kísérleti paradigmák alkalmazásával, figyelembe véve mind az inger (pl. arousal, kontextus), mind a szemlélő (pl. fóbiák) sajátosságait.

Emellett egy kérdőívet fejlesztek (Vészhelyzeti Reakció Kérdőív, Emergency Reaction Questionnaire – ERQ), melynek célja, hogy bejósolhatóvá tegye különböző emberek potenciális cselekvőképességét nagyon veszélyes, életet fenyegető helyzetek során anélkül, hogy egynek is ki kellene tenni őket.

PUBLIKÁCIÓK

l. CV